KOMPOSTUOTAS ARKLIŲ MĖŠLAS

Dirvožemio gerinimo medžiaga (trąša)

Paskirtis: mėšlo kompostas, paruoštas kaip natūrali dirvožemio gerinimo medžiaga, skirta augalų daigų (sodmenų, sodinukų) substratui, daržovių, gėlių, sodo ir dekoratyvinių augalų, vejų gruntui ar dirvožemiui gerinti.

Poveikis: įvairių organinių medžiagų mišinyje esančios organinės ir mikrobiologinės medžiagos, suteikia dirvai purumo ir užtikrina ilgalaikį trąšumą. Į dirvą įterptas kompostas išskiria pagrindines augalams reikalingas maistines medžiagas – azotą, fosforą, kalį ir mikroelementus. Jeigu dirva molinga, kompostas pagerina jos struktūrą ir padidina oro laidumą, o smėlingose dirvose sulaiko drėgmę, atkuria nualintas dirvas. Šiuo kompostu tręšiami Jūsų augalai bus atsparesni ligoms.

Naudojimo rekomendacijos: tręšiant daržoves: žiedinius ir gūžinius kopūstus, brokolius, porus, agurkus, pomidorus, cukinijas, moliūgus – 3 l/m2; morkas, burokėlius, svogūnus – 2 litro/m2; šiltnaminiams augalams: į dirvą įterpiama 3 l/m2 komposto; auginant augalus talpose, konteineriuose, maišuose – kompostas turėtų sudaryti penktadalį jų tūrio. Vaismedžiams ir uogynams : prieš sodinimą įterpti 3–3,5 l/m2 komposto; kambariniams, lauko augalams ir balkoninėms gėlėms auginti ir persodinti, gruntų struktūrai pagerinti, alpinariumams formuoti – kompostą reikia sumaišyti su žeme ar durpėmis (santykis: 1/5), įsodinti augalą ir palaistyti.

Tūris įpylimo momentu: 10 l