Drenažinis gruntas

 

1200 °C temperatūroje išdegto molio granulės, kurios kelis kartus lengvesnės už gamtoje randamas medžiagas. Karjeruose iškasamas įvairus molis, jis maišomas, peršaldomas, džiovinamas, smulkinamas ir dedamas į krosnį. Aukštoje temperatūroje molio žaliava išsipučia ir suformuoja kietą išorinį paviršių, o viduje lieka porėta.

DRENAŽINIS AUGALŲ GRUNTAS

Paskirtis: keramzitiniai grūdeliai dedami į vazonus ar lovelius kaip drenažinis augalų grunto priedas. Keramzitas skatina augalų augimą, gerina drėgmės ir oro apytaką, palaiko drėgmę, neleidžia dirvožemio paviršiuje atsirasti pelėsiams.

Keramzitas – 1200 °C temperatūroje išdegto molio granulės, kurios kelis kartus lengvesnės už gamtoje randamas medžiagas. Karjeruose iškasamas įvairus molis, jis maišomas, peršaldomas, džiovinamas, smulkinamas ir dedamas į krosnį. Aukštoje temperatūroje molio žaliava išsipučia ir suformuoja kietą išorinį paviršių, o viduje lieka porėta.

Naudojimo rekomendacijos: į vazono dugną rekomenduojama pripilti 2–3 cm degto molio granulių. Drenažinis gruntas naudojamas kaip pagrindinis sluoksnis vazono, talpyklos apačioje, kuris pašalina perteklinį vandenį ir neleidžia augalo šaknims mirkti. Tai užtikrina pakankamą vėdinimą ir apsaugo augalą nuo pelėsių. Keramzitiniai grūdeliai taip pat gali būti naudojami ir vazono paviršiui užpildyti. Rekomenduojama užpilti 2–3 cm – bus dekoratyvu ir apsaugos augalą nuo perdžiūvimo.
Auginimo terpės, kitos auginimo terpės: F.2.1.1.20. Akytasis molis.

Pagrindinės sudedamosios dalys: 100 % akytasis molis.

Sudėtis: reakcija (pHKCl) – 9,0–9,5, elektrinis laidis (EC mS/cm) – 0,29 – 0,69, sausoji medžiaga – 98,7 – 99,9 %, frakcija – 4–8 mm, fizinė forma – grūdeliai.

Cheminė sudėtis: bendrasis azotas (N) – 0,01 %, P2O5 – 0,035 – 0,085 %, K2O – 0,045 – 0,072 %.

Priemaišos: chromas (Cr) – < 70 mg/kg, kadmis (Cd) – < 1,5 mg/kg, šešiavalentis chromas (Cr VI) – < 2 mg/kg, gyvsidabris (Hg) – < 1 mg/kg, nikelis (Ni) – < 50 mg/kg, švinas (Pb) – < 120 mg/kg, arsenas (As) – < 40 mg/kg, varis (Cu) – < 200 mg/kg, cinkas (Zn) – < 500 mg/kg, Escherichia coli ir Enterococcaceae – neaptikta.

Sauga ir laikymas: dirbant laikytis bendrųjų higienos reikalavimų. Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje. Atsiradus fizinių pokyčių, ypatybės nesikeičia. Laikant produktą sausai ir saugant nuo tiesioginių saulės spindulių, naudojimo laikas neribojamas.

Pakuotės: 1,5; 5 ir 10 litrų